Marketing internetowy, reklama i e-commerce http://bantu.pl Strona poświęcona marketingowi internetowemu oraz pozycjonowaniu stron www. Jeśli jesteś początkujący w branży e-commerce zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, dzięki którym pogłębisz swoją wiedzę. Fri, 15 May 2020 05:28:59 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=5.4.1 Wygląd strony internetowej, jakie ma znaczenie dla biznesu? http://bantu.pl/2020/05/15/wyglad-strony-internetowej-jakie-ma-znaczenie-dla-biznesu/ http://bantu.pl/2020/05/15/wyglad-strony-internetowej-jakie-ma-znaczenie-dla-biznesu/#respond Fri, 15 May 2020 05:28:59 +0000 http://bantu.pl/2020/05/15/wyglad-strony-internetowej-jakie-ma-znaczenie-dla-biznesu/ Chcesz zarabiać przyzwoite pieniądze? Jeśli tak, to musisz być naprawdę dobrze wykształcony lub cwany. Najczęściej przydaje się to drugie, ponieważ nawet po studiach większość ludzi szuka pracy, która nie jest kompletnie zawiązana z tym, czego się uczyli. Dzieje się tak,...

Artykuł Wygląd strony internetowej, jakie ma znaczenie dla biznesu? pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>

Chcesz zarabiać przyzwoite pieniądze? Jeśli tak, to musisz być naprawdę dobrze wykształcony lub cwany. Najczęściej przydaje się to drugie, ponieważ nawet po studiach większość ludzi szuka pracy, która nie jest kompletnie zawiązana z tym, czego się uczyli. Dzieje się tak, dlatego, że do swoich profesji nie mogą się dostać, ponieważ zwykle szukają kogoś z doświadczeniem i nie bardzo są chętni na przyjmowanie zaraz po studiach. Tacy studenci, nie bardzo mają jak takie doświadczenie zdobyć, jeśli nie da im się szansy.

Zaczynają się, więc poszukiwania sposobów na to, żeby zarobić odpowiednią kwotę. Nie u wszystkich kończy to się tak jakby chcieli, ale niektórzy mają własne pomysły, które wprowadzają w życie. Niekiedy dotyczy to także własnej działalności. Większość decyduje się na sprzedaż przez Internet, ponieważ wtedy zasięg nie ogranicza się do jednego miasta, ale może objąć cały świat. Nie ma także obowiązku płacenia za wynajem lokalu itp. jest, więc łatwiej zacząć niż w przypadku sklepu stacjonarnego.

Pokaż się z jak najlepszej strony

Jeśli zakładasz biznes w Internecie, to z pewnością masz swoją stronę internetową. Bez tego ani rusz. Nie może być ona jednak byle jaka, gdyż nie przyciągnie nikogo lub bardzo małe ilości konsumentów. Jak powinna wyglądać taka strona? Przede wszystkim umieszczamy na niej informacje na temat naszej firmy oraz jej działalności. Nie piszemy jednak tego standardowo, ale tak żeby przedstawić się w jak najlepszym świetle i atrakcyjnie dla odbiorcy. Jest to dzięki temu nie tylko promocja oraz reklama naszej firmy, ale także zwiększanie ilości konsumentów. Powinna ona także wizualnie być atrakcyjna oraz reprezentować przedsiębiorstwo pod względem merytorycznym oraz estetycznym. Jeżeli będziesz miał doskonałe produkty oraz opis działalności, to nie przyniesie to spodziewanych efektów, jeżeli strona nie będzie ładnie wyglądać.

W pierwszych kilku sekundach w ciągu, których konsument przyjrzy się naszej witrynie ma mu się ona spodobać. Powinna być również profesjonalna, więc wybierzmy odpowiedni szablon. Bardzo ważna jest także prostota, aby klient nie miał problemów ze znalezieniem czegokolwiek, ponieważ będzie zirytowany i zrezygnuje. Strona powinna być więc przejrzysta i jak najbardziej czytelna dla każdego odwiedzającego. Będzie ona naszą wizytówką, więc musimy dołożyć wszelkich starań, aby była jak najlepiej skomponowana. Jeśli nie potrafisz tworzyć zachęcających treści, zleć je komuś innemu do napisania. Nie oszczędzaj jednak na tym i od razu postaw na profesjonalistę, aby nie okazało się, że źle na tym wyjdziesz. 

 

Artykuł Wygląd strony internetowej, jakie ma znaczenie dla biznesu? pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>
http://bantu.pl/2020/05/15/wyglad-strony-internetowej-jakie-ma-znaczenie-dla-biznesu/feed/ 0
Zasady dobrego SEO http://bantu.pl/2020/05/14/zasady-dobrego-seo/ http://bantu.pl/2020/05/14/zasady-dobrego-seo/#respond Thu, 14 May 2020 06:56:50 +0000 http://bantu.pl/2020/05/15/zasady-dobrego-seo/ Każdy z nas chce dobrze zarabiać. Jedni chodzą na etat i decydują się na standardową pracę, a inni chcą być wyjątkowi i mieć tyle pieniędzy, aby móc leżeć na plaży w tropikach i nie martwić się o nic. Jednak dojście...

Artykuł Zasady dobrego SEO pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>

Każdy z nas chce dobrze zarabiać. Jedni chodzą na etat i decydują się na standardową pracę, a inni chcą być wyjątkowi i mieć tyle pieniędzy, aby móc leżeć na plaży w tropikach i nie martwić się o nic. Jednak dojście do takiego poziomu jest stosunkowo trudne. Trzeba mieć mnóstwo cierpliwości i przede wszystkim samozaparcia, bo bez tego ani rusz. Coraz częściej, widzimy, że potężną popularnością cieszy się praca przez Internet. W naszym kraju, nie jest to powszechna kwestia, ale np. w Stanach znajdziemy znacznie więcej takich osób.

Dlaczego taka praca zdobyła tak dużą popularność? Przede wszystkim wiąże się to z większymi zarobkami. Można samemu decydować ile chce się zarobić oraz jak długo się daną kwestią zajmować. Nawet pracodawcy, którzy mają swoje firmy, decydują się na zatrudnienie pracowników, którzy będą zdalnie świadczyć odpowiednie usługi. Wiąże się to z mniejszymi opłatami za taką osobę, ponieważ nie trzeba jej utrzymywać w firmie, dostarczać sprzętu i prądu, a także miejsca przy biurku. Jednak nie tylko taka formę pracy prze Internet można znaleźć. Każdy z nas, ma możliwość założenia własnego sklepy internetowego. Jeśli tylko chcemy i mamy do tego odpowiednią wiedzę, to nic nie stoi na przeszkodzie. Dość spora liczba osób zajmuje się także pozycjonowaniem stron w wyszukiwarkach.

Jeśli jest to Twoja branża lub po prostu chcesz, aby to Twoja strona znalazła się na odpowiedniej pozycji w wyszukiwarce, to powinieneś poznać kilka złotych zasad dobrego SEO.

1. Dobierz odpowiednio słowa klucze

Sowa kluczowe są bardzo ważne, ponieważ to dzięki nim nasi odbiorcy docierają na witrynę. Aby były one jak najlepsze, możemy skorzystać z pomocy narzędzi, które analizują słowa kluczowe. Dzięki nim, będziemy wiedzieć jak wygląda sytuacja danych słów w ciągu miesiąca, jak często były wpisywane, jego konkurencyjność, wartość, a także dostępne synonimy. Wszystko to możemy sprawdzić dzięki Google Adwords.

2. Nie spiesz się z linkami

Aby pozyskać wartościowe i mocne linki musisz być cierpliwy, ponieważ jest to proces powolny i zróżnicowany. Jednak dzięki temu, są one naturalnie pozyskiwane. W przypadku stworzenia zaplecza, pamiętaj, że jego struktura powinna wyglądać jak mikro Internet. Odmienne powinny być strony, tematyka, skrypty, IP itp.

3. Nie próbuj przechytrzyć wyszukiwarki

Jeśli zamierzasz stworzyć własną stronę to musisz się stosować do wytycznych, jakie stawia Google. Dzięki temu, że się do nich zastosujesz, nie będziesz miał trudności w pozycjonowaniu i co najważniejsze nie narazisz się robotom Google.

Artykuł Zasady dobrego SEO pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>
http://bantu.pl/2020/05/14/zasady-dobrego-seo/feed/ 0
Komunikacja marki w social mediach – poradnik http://bantu.pl/2020/05/13/komunikacja-marki-w-social-mediach-poradnik/ http://bantu.pl/2020/05/13/komunikacja-marki-w-social-mediach-poradnik/#respond Wed, 13 May 2020 16:24:54 +0000 http://bantu.pl/2020/05/15/komunikacja-marki-w-social-mediach-poradnik/ Nie znajdziemy zapewne takie osoby, która powie nam, że nie chce zarabia więcej. Niestety żyjemy w czasach, kiedy światem żądzą pieniądze nie jest to jednak dla nikogo nic dziwnego, gdyż właśnie w takim społeczeństwie się urodziliśmy i funkcjonujemy każdy z...

Artykuł Komunikacja marki w social mediach – poradnik pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>

Nie znajdziemy zapewne takie osoby, która powie nam, że nie chce zarabia więcej. Niestety żyjemy w czasach, kiedy światem żądzą pieniądze nie jest to jednak dla nikogo nic dziwnego, gdyż właśnie w takim społeczeństwie się urodziliśmy i funkcjonujemy każdy z nas walczy o to, aby mieć jak najlepszy byt, zarabiać więcej i na więcej móc sobie pozwolić. Dzisiaj mamy tyle nowych technologii, że każdy marzy o tablecie, najlepszym komputerze oraz innych rzeczach materialnych, które nie zawsze są nam potrzebne. Tylko niektórzy przekonują się, że pieniądze nie dają żadnego szczęścia, ani satysfakcji, jeśli okaże się, że my lub ktoś z rodziny mamy nieuleczalna chorobę itp. dopiero w takich momentach przekonujemy się, jak mało ważne są pieniądze oraz wszelkie dobra materialne.

Firma w Internecie

Dla tych, którzy jeszcze wierzą we władze pieniądza lub nie chcą głodować na emeryturze jest znacznie lepszy sposób niż etat. Niekiedy, praca stacjonarna jest kompletnie nieopłacalna, szczególnie dla kogoś, kto jest teraz po 20 roku życia i chce zacząć zarabiać. Osoba taka, poszukująca pracy widzi ogłoszenia za 6 czy 7 zł za godzinę na rękę i jest załamana swoją sytuację oraz tym, że może tylko tak mało zarobić. Wiadomo, że za te kwotę nie utrzyma siebie, a co dopiero kiedyś rodziny.

Dlatego, coraz więcej osób zaczyna szukać innego sposobu na zarobek. Coraz więcej wodzimy także takich ludzi, którzy zaczynają karierę w Internecie i to tam zakładają własne firmy. Jeśli ty także taką posiadasz, to musisz wiedzieć kilka rzeczy, które dotyczą social media. Odgrywają one bardzo dużą role w dzisiejszych czasach, dlatego musisz nauczyć reklamować się w takich miejscach oraz komunikować. Dzięki temu, Twoja firma może zdobyć bardzo dużą popularność. Dla wielu ludzi takie miejsce jak Facebook jest domem, w którym najchętniej spędzają całe dnie, czerpią inspirację, zasięgaj porad itp. właśnie dzięki nim, możesz znacznie podnieść znajomość swojej marki.

Znaczenie komunikacji

Na szkoleniach i konferencjach ciągłe jest powtarzane o komunikacji w social media. Niektórym, którzy nie są obeznani w temacie wydaje się to banalne. Oczywiście, jeśli jest się celebrytą z tego zakresy to takie właśnie to jest. Jednak wtedy masz miliony fanów i każdy obserwuje Twoje wpisy. Wtedy, każdy rozumie publikowane przez Ciebie treści. Nie są one jednak dla Twojej osoby. Zobaczmy, więc co komunikacji takiej sprzyja. Przede wszystkim musisz mieć wyznaczony cek i wiedzieć, czego chcesz i co zamierzasz osiągnąć. Jednak z drugiej strony pamiętaj, że w social media nie jesteś sam. Pamiętaj, że jeśli mamy skuteczna komunikację, to twoje treści będą czytane. Musimy, więc pisać tak, aby nas bez problemu rozumiano. Treść powinna być wysokiej jakości.

Artykuł Komunikacja marki w social mediach – poradnik pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>
http://bantu.pl/2020/05/13/komunikacja-marki-w-social-mediach-poradnik/feed/ 0
5 zasad copywritingu produktowego, część 1 http://bantu.pl/2020/05/12/5-zasad-copywritingu-produktowego-czesc-1/ http://bantu.pl/2020/05/12/5-zasad-copywritingu-produktowego-czesc-1/#respond Tue, 12 May 2020 18:13:37 +0000 http://bantu.pl/2020/05/15/5-zasad-copywritingu-produktowego-czesc-1/ Chcesz mieć godne zarobki? W takim razie musisz mieć doskonałą pracę. Jest to taka, która nie tylko zapewni wypłatę na wysokim poziomie, ale także nie będzie od nas wymagać wysiłku. Niestety, rzeczywistość dopada każdego z nas i wreszcie przekonamy się,...

Artykuł 5 zasad copywritingu produktowego, część 1 pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>

Chcesz mieć godne zarobki? W takim razie musisz mieć doskonałą pracę. Jest to taka, która nie tylko zapewni wypłatę na wysokim poziomie, ale także nie będzie od nas wymagać wysiłku. Niestety, rzeczywistość dopada każdego z nas i wreszcie przekonamy się, że takie rzeczy nas nie będą dotyczyć, gdyż najpierw na wszystko trzeba zarobić, a później jeszcze o to zawalczyć.

Ogromna liczba osób, którzy już przekonali się o swojej sytuacji decyduje się na prace za granicą. Jednak wcale nie maluje się to lepiej. Rzeczywiście, pieniądze są lepsze, ale trzeba pracować od rana do nocy i zbierać owoce lub warzywa lub wykonywać inne czynności, które wywołują bóle, otarcia i siniaki. Nie zdają sobie oni sprawy z tego, że te same lub znacznie lepsze pieniądze mogą uzyskać w swoim kraju przy włożeniu minimalnego wysiłku w poszerzenie swojej wiedzy. Mowa tutaj o założeniu własnego biznesu w sieci.

Możesz przecież prowadzić sklep internetowy lub handlować usługami. Wiadomo, że nie jest to proste i wpierw wymaga wkładu, ale daje później nie tylko zyski, ale i ogromną satysfakcję. Mając sklep internetowy musisz jednak wiedzieć, jakie treści tworzyć, aby zdobywać nowych klientów oraz skutecznie walczyć z konkurencją, która jest zwykle bezlitosna. Poznaj, więc 5 zasad, które powiedzą Ci jak zwiększyć sprzedaż poprzez poprawę konwersji na stronie.

1. Uwidocznij korzyści

Copywriting produktowy, to inaczej przekonanie klienta do danego produktu. Aby taki produkt się sprzedał, to treść jego dotycząca nie powinna opierać się na jego cechach, ale korzyściach, jakie zyskasz dzięki niemu. Już sama treść ma sprzedać dany towar, żyli podkreślać jego potężną wartość w życiu każdego, kto go zdobędzie.

2. Bądź wiarygodny oczach innych

Podczas opisywania danego produktu, podkreślamy jak jest on doskonały jakościowo oraz inne parametry. Jednak, aby takie zdania przekonały do kupna, musza mieć uzasadnienie. Jeżeli np. dany towar przeszedł testy, należy zamieścić w treści ich wyniki. Bardzo ważne jest także korzystanie z cyfr, a nie z ich zapisów słownych

3. Działaj na wyobraźnię

Według badań, znaczne więcej osób kupi produkt, jeśli będzie w wstanie go dotknąć i wziąć do ręki niż ci, którzy zobaczą go tylko na zdjęciu. Jest to niezwykle trudne dla sklepów internetowych, ponieważ nie mają oni możliwości takich jak sklepy stacjonarne. Trzeba jednak umieć tak wpływać na wyobraźnię, aby klient czul w rękach pożądaną rzecz.

4. Pobudzaj zmysły

Słowa, to najlepszy sposób na pobudzenie zmysłów. Nawet, jeśli pochodzą one z „pustego emocjonalnie „komputera. Pamiętaj jednak, aby nie popaść w paranoję gdyż może się to skończyć tym, że klient nie będzie w stanie zrozumieć prezentowanej treści.

5. Udowodnij swoja rację

Mimo iż, posiadanie znajomych ma duży wpływ, to nieznajomych także bierzemy pod uwagę, dlatego w każdym opisie prezentowanego produktu powinien się znaleźć społeczny dowód słuszności, czyli zdjęcie zadowolonego klienta z danym produktem. 

 

Artykuł 5 zasad copywritingu produktowego, część 1 pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>
http://bantu.pl/2020/05/12/5-zasad-copywritingu-produktowego-czesc-1/feed/ 0
Co faktycznie oznacza wprowadzenie mobilności, jako czynnika rankingowego? http://bantu.pl/2020/05/11/co-faktycznie-oznacza-wprowadzenie-mobilnosci-jako-czynnika-rankingowego/ http://bantu.pl/2020/05/11/co-faktycznie-oznacza-wprowadzenie-mobilnosci-jako-czynnika-rankingowego/#respond Mon, 11 May 2020 03:32:14 +0000 http://bantu.pl/2020/05/15/co-faktycznie-oznacza-wprowadzenie-mobilnosci-jako-czynnika-rankingowego/ Każdy z nas ma telefon. Nie dotyczy to już tylko dorosłych czy nastolatków, ale także niekiedy dzieci w przedszkolu. Ciężko znaleźć osobę, która nie posiada smartfona. Już nawet zwykłe, tradycyjne telefony komórkowe przestały być popularne. Nikt już nie chce mieć...

Artykuł Co faktycznie oznacza wprowadzenie mobilności, jako czynnika rankingowego? pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>

Każdy z nas ma telefon. Nie dotyczy to już tylko dorosłych czy nastolatków, ale także niekiedy dzieci w przedszkolu. Ciężko znaleźć osobę, która nie posiada smartfona. Już nawet zwykłe, tradycyjne telefony komórkowe przestały być popularne. Nikt już nie chce mieć urządzenia, które nie posiada Wi-Fi, Internetu czy aparatu. Tak jak jeszcze kilka lat temu dotykowy telefon to było niesamowite osiągnięcie i jego cena była wysoka, tak teraz możemy już za małą kwotę kupić taki, który nie tylko sprawnie działa, ale także robi przyzwoite zdjęcia.

W dzisiejszych czasach nie potrafimy żyć bez technologii. Zwykłą pocztę, na którą chodziliśmy wysyłać listy zastąpiła elektroniczna, która nie zmusza nas do wychodzenia z domu. Ze znajomymi również nie musimy się spotykać, ponieważ mamy media społecznościowe, na których możemy prowadzić rozmowy na czacie na wet po kilka osób. Nikt teraz nie odczuwa specjalnej potrzeby biegnięcia do sklepu chociażby po produkty spożywcze, skoro sklepy internetowe oferują darmowy dojazd z produktami. Dotyczy to oczywiście miast, ponieważ poza nie, trzeba już zapłacić odpowiednią kwotę. Wszystko jednak odbywa się przez Internet, który jest dzisiaj takim wirtualnym Bogiem. Znasz może kogoś, kto nie posiada połączenia z siecią? No właśnie, bardzo trudno jest znaleźć kogoś takiego nawet, jeśli pojedziemy na wieś.

Zmiany i ulepszenia

Wszystko ciągle pędzi do przodu, są tacy, którzy biegną za nowoczesnymi wynalazkami i nowinkami ze świata technologii oraz ci, którzy już dawno przestali i zrezygnowali z pościgu. Jednak osoby, które wytrwały mają teraz znacznie większą wiedzę i zajmują się najczęściej praca przez Internet, która także jest popularna i zaczyna być znana nawet w Polsce, chociaż w niedużej liczbie. Jednak coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną, dzięki czemu może zarabiać więcej. Aby jednak taką pracę utrzymać, szczególnie, jeśli prowadzi się własny biznes, trzeba być ciągle na bieżąco.

W ostatnim czasie mogliśmy zauważyć, że Google także postawiło na edukację dla właścicieli stron www. Z racji, że coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych jak telefony, tablety itp. Aby przeglądać Internet, trzeba do ich potrzeb dopasować witryny. Mobilność stron jest rankingowym czynnikiem, który decyduje o tym, czy nasz strona pojawi się w wynikach wyszukiwania. Jednak informacje podane przez Gogle dotyczą tylko wyników wyszukiwania w komórkach. Jednak powstało zamieszania gdyż ten jedne szczegół niektórym umknął. Tak więc każdy właściciel strony, który chce być znaleziony przez swoich klientów musi posiadać responsywną witrynę, która dopasuje się do smartfonów. 

 

Artykuł Co faktycznie oznacza wprowadzenie mobilności, jako czynnika rankingowego? pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>
http://bantu.pl/2020/05/11/co-faktycznie-oznacza-wprowadzenie-mobilnosci-jako-czynnika-rankingowego/feed/ 0
Jak pisać poprawne teksty pod kątem SEO? http://bantu.pl/2020/05/08/jak-pisac-poprawne-teksty-pod-katem-seo/ http://bantu.pl/2020/05/08/jak-pisac-poprawne-teksty-pod-katem-seo/#respond Fri, 08 May 2020 13:17:07 +0000 http://bantu.pl/2020/05/15/jak-pisac-poprawne-teksty-pod-katem-seo/ Każdy z nas bez względu ma to ile ma lat, chce mieć własne pieniądze, aby móc zaspokajać swoje potrzeby materialne. W przypadku dzieci jest to parę złotych na słodycze, które czyni ich bogaczami. Jednak w przypadku dorosłych, nie jest to...

Artykuł Jak pisać poprawne teksty pod kątem SEO? pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>

Każdy z nas bez względu ma to ile ma lat, chce mieć własne pieniądze, aby móc zaspokajać swoje potrzeby materialne. W przypadku dzieci jest to parę złotych na słodycze, które czyni ich bogaczami. Jednak w przypadku dorosłych, nie jest to już tak proste, ponieważ jest nie tylko więcej wydatków, ale także pieniądze trzeba zdobyć samemu.

Jednak nie każdy ma możliwość znaleźć pracę w odpowiednim czasie. Im wcześniej zaczniemy szukać tym lepiej, ale niekiedy zdarzają się takie sytuacje, że kończy się nam umowa lub zostajemy zwolnieni. Bardzo ciężko jest znaleźć pracę i utrzymać się w jednej firmie przez kilka lat. Dlatego też, niektórzy wybierają wyjście znacznie lepiej płatne, ale niestety trudniejsze. Mowa tu o własnej działalności. Dokładniej o internetowej.

Jeśli zawsze marzyłeś żeby prowadzić własny sklep, to masz okazję. Jednak to się tylko wydaje proste, a w rzeczywistości wcale takie nie jest. Aby nasz sklep był odwiedzany przez klientów, potrzebujesz odpowiednich tekstów, które nie tylko podniosą Twoją stronę w wyszukiwarkach, ale także sprawią, że czytelnik będzie zaciekawiony. Możesz zacząć od pisania bloga na odpowiedni temat, który będzie dotyczył sprzedawanych rzeczy. Jednak zanim zaczniesz to robić, musisz wiedzieć jak pisać poprawne teksty pod kątem SEO. Poniższe wskazówki pomogą Ci ze zdobyciem tej wiedzy.

1. Nie przesadzaj z fazami kluczowymi

W całym pisaniu, nie chodzi o to, aby naszpikować cały tekst słowami kluczowymi. Dzięki temu nie uda Ci się zdobyć wyższej pozycji w Google. Jeśli przeładujesz taki tekst, to nie zyskasz praktycznie nic, a stracisz klientów.

2. Odpowiedni dobór słów

Słowa kluczowe, powinny być praktyczne i mało ogóle. Nie ma sensu poszerzać grona odbiorców o tych, których interesuje tylko „samochód”, a nie „sprzedaż samochodów używanych”. Pamiętaj jednak, aby zbytnio nie zawężać fraz kluczowych, ponieważ z kolei możesz stracić zainteresowanych klientów.

3. Pisz teksty dla ludzi

Musisz pamiętać, że Twoje teksty będą czytać przede wszystkim ludzie. Odpowiedni tekst będzie dopasowany nie tylko do wyszukiwarki, ale także dla czytelnika. Ma on być zwięzły, czytelny, przejrzysty. Nie używaj skomplikowanych słów ani żargonu.

4. Baw się słowami

 Nie staraj się upychać jednego słowa kluczowego gdzieś, gdzie kompletnie nie pasuje, ale skorzystaj z wyrazów bliskoznacznych. Nie bój się używać słów zamiennych, odmieniać rzeczowników itp. Możesz też używać liczny mnogiej, a rzeczowniki odmieniać przez przypadki. Wbrew pozorom Google radzi sobie coraz lepiej z rozpoznawaniem odmienianych wyrazów.  

 

Artykuł Jak pisać poprawne teksty pod kątem SEO? pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>
http://bantu.pl/2020/05/08/jak-pisac-poprawne-teksty-pod-katem-seo/feed/ 0
Zasady tworzenia nagłówków internetowych http://bantu.pl/2020/05/03/zasady-tworzenia-naglowkow-internetowych/ http://bantu.pl/2020/05/03/zasady-tworzenia-naglowkow-internetowych/#respond Sun, 03 May 2020 01:15:13 +0000 http://bantu.pl/2020/05/15/zasady-tworzenia-naglowkow-internetowych/ Chcesz zacząć prace przez Internet? Jest wiele możliwości zarobku przy pomocy sieci. Ty jednak sam musisz zdecydować, co Ci najbardziej odpowiada. Może się pokazać, że od razu nie uda Ci się robić tego, co oczekiwałeś. Wbrew pozorom, znalezienie pracodawcy przez...

Artykuł Zasady tworzenia nagłówków internetowych pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>

Chcesz zacząć prace przez Internet? Jest wiele możliwości zarobku przy pomocy sieci. Ty jednak sam musisz zdecydować, co Ci najbardziej odpowiada. Może się pokazać, że od razu nie uda Ci się robić tego, co oczekiwałeś. Wbrew pozorom, znalezienie pracodawcy przez Internet nie jest łatwe. Mowa tu oczywiście o takim, który nie będzie chciał, abyśmy świadczyli usługi za marne grosze. Z początku, jeśli jesteś nowicjuszem, to możesz zająć się czymś, co nie będzie Ci przynosić dużych zysków. Dzięki temu, zyskasz jednak doświadczenie, które jest bardzo ważne. Nauczysz się także poprawności w tym, co robisz oraz zasad, jakie przewodzą całej działalności.

Jeżeli będziesz zakładał własną działalność, to także lepiej jest najpierw poznać rynek. Nie rób niczego na szybko. Pamiętaj, że masz konkurencję z całego świata, a nie tylko z miasta jak to się ma w przypadku pracy stacjonarnej czy własnego biznesu w postaci małego sklepiku. Dlatego, lepiej jest zaczekać kilka tygodni czy nawet miesięcy, aby zdobyć potrzebna wiedzę i ewentualnie podszlifować niektóre kwestie niż na początku polegnąć. Zresztą zaczynając z nieodpowiednią wiedzą daleko nie zajdziesz, ponieważ przez przypadek możesz wszystko zaprzepaścić.

Twórz własne teksty

Nie ważne czy zamierzasz być copywriterem i pisać dla kogoś czy dla siebie, bardzo ważna jest odpowiednia treść. Jeśli to Ty sam będziesz sobie pisał, a nie będziesz zlecał komuś, to nie tylko lepiej wyjdziesz finansowo, ale także nie trzeba będzie tracić nerwów na poprawki. Pamiętaj jednak, że to nie jest taka prosta sprawa.

Istotną kwestią w całym tekście jest dobry nagłówek. Aby przekonać odbiorcę czy klienta do produktu mas tylko kilka sekund. Nagłówek ma także zachęcać do przeczytania reszty tekstu. Musisz, więc posiadać wiedzę, która pozwoli Ci na tworzenie odpowiednio przyciągających nagłówków.

1. Bądź bezpośredni

Najlepsze są te nagłówki, które od razu trafiają we sedno sprawy. Komunikat jest prosty, bez wszelkich chwytów i podchodów, żartów czy gry słownej. Takie treści są znacznie bardziej skuteczne i przyciągają więcej odbiorców niż wszelkie sztuczki.

2. Ukaż korzyści

Głównym celem nagłówka jest poinformowanie czytającego o korzyściach, jakie mu zaoferujesz. Dzięki temu, trafisz w odpowiednich odbiorców i uzyskasz od nich odzew. Co najlepsze, nawet, jeśli nie przeczytają całego tekstu, to i tak z nagłówka dowiedzą się, co możesz im zaoferować.

3. Zadaj odpowiednie pytanie

Jeśli zadajesz pytania, to angażujesz czytelnika w tekst. Jednak pytanie nie może być fikcyjne czy przypadkowe, ponieważ nie przyniesie rezultatu. Musi ono być związane i odnosić się do korzyści, jakie niesie ze sobą produkt. Powinno również zmusisz czytelnika do odpowiedzi na zadanie pytanie i zachęcić do przeczytania dalszej treści. 

 

Artykuł Zasady tworzenia nagłówków internetowych pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>
http://bantu.pl/2020/05/03/zasady-tworzenia-naglowkow-internetowych/feed/ 0
Jak zwiększyć konwersje na stronie internetowej? Część 1 http://bantu.pl/2020/05/01/jak-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-internetowej-czesc-1/ http://bantu.pl/2020/05/01/jak-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-internetowej-czesc-1/#respond Fri, 01 May 2020 17:05:26 +0000 http://bantu.pl/2020/05/15/jak-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-internetowej-czesc-1/ Ja wiadomo, znaleźć pracę nie jest dzisiaj łatwo. Tryumfują na razie oferty za najniższą krajową, które niewielką ilość społeczeństwa interesują, ponieważ za taką kwotę ile da się niestety żyć. Dlatego też, Ci, którzy nie maja ochoty pchać się w takie...

Artykuł Jak zwiększyć konwersje na stronie internetowej? Część 1 pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>

Ja wiadomo, znaleźć pracę nie jest dzisiaj łatwo. Tryumfują na razie oferty za najniższą krajową, które niewielką ilość społeczeństwa interesują, ponieważ za taką kwotę ile da się niestety żyć. Dlatego też, Ci, którzy nie maja ochoty pchać się w takie warunki i chcieliby zarabiać więcej kierują się w stronę komputera.

Praca w sieci

Niektórzy, nie zdaja sobie nawet sprawy ile jest możliwości zarobku prze in ternem. Jest to nie tylko skarbnica wiedzy, a której korzysta praktycznie każdy, a szczególnie ci, którzy odbywają jeszcze edukację. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że jest tam niekiedy znacznie łatwiej znaleźć pracę. Nie jest tu, mowa o szukaniu ogłoszeń w Internecie zamiast w gazecie, ale ogólnie o pracy w tej dziedzinie. Pokolenie będące teraz na studiach oraz jeszcze młodsze, doskonale zdaje się sprawę z korzyści, jakie niesie praca w Internecie. Nie musisz wychodzić z domu, pracujesz w takich godzinach, jakie Ci pasują i to Ty dyktujesz stawkę. Zależy jednak, co zamierzasz robić w sieci. Jedni zaczynają bardzo niewinnie, ponieważ zakładają blogi o przeróżnych rzeczach. Oczywiście w całym Internecie blogów są potężne ilości, ale nie wszystko może przynieść zyski lub nie każdy o tym wie. Doskonałym sposobem na zarabianie w Internecie jest sklep internetowy.

Może być on jak najbardziej wspomagany blogiem. Coraz częściej widzimy jak ludzie zakładają blogi o różnej tematyce, aby zdobyły one popularność, a kiedy już ją osiągnął, to dokładany jest w sklep. W takim sklepie sprzedawane są zwykle te produkty, o których mowa w publikowanych treściach. Nie miałoby większego sensu zakładanie bloga i zdobywanie publiki o zainteresowaniach samochodami, jeśli w sklepie sprzedawalibyśmy kosmetyki.

Zwiększamy osiągi

Aby takowy sklep internetowy osiągnął sukces jest potrzebna wysoka konwersja. Aby to osiągnąć potrzebujesz kilku rzeczy. Jednak nawet, jeśli będziesz mieć najbardziej na wiecie ciekawą ofertę produktu oraz będziesz podejmował skuteczne działania marketingowe, to Twoje wysiłku pójdą na marne, jeżeli Twoja strona nie będzie konwertować. Jakich więc zasad przestrzegać, aby osiągnąć konwersję na odpowiednim poziomie?

Przede wszystkim zadbaj o prostotę. Ma to bardzo wpływ, ponieważ w ciągu kilku pierwszych sekund, wchodzący na stronę ma wiedzieć, co sprzedajesz. Najważniejsza w tej kwestii jest strona główna. Kolejną kwestią jest waga produktu. To on jest tutaj najbardziej istotny. Dlatego, od razu konsument musi go wiedzieć. Najlepiej zamieścić duże zdjęcia danego produktu, ale bardzo dobrej jakości.

 

 

Artykuł Jak zwiększyć konwersje na stronie internetowej? Część 1 pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>
http://bantu.pl/2020/05/01/jak-zwiekszyc-konwersje-na-stronie-internetowej-czesc-1/feed/ 0
5 zasad copywritingu produktowego, część 2 http://bantu.pl/2020/04/30/5-zasad-copywritingu-produktowego-czesc-2/ http://bantu.pl/2020/04/30/5-zasad-copywritingu-produktowego-czesc-2/#respond Thu, 30 Apr 2020 19:06:18 +0000 http://bantu.pl/2020/05/15/5-zasad-copywritingu-produktowego-czesc-2/ Zastanawiałeś się kiedyś, co zamierzasz robić na emeryturze? Może mieć piękny domek w górach albo opalać się na tropikalnej plaży? Niestety z wysokością emerytur, jakie nas czekają, nie jest to możliwe, no chyba, że mieszkasz nad morzem, to będziesz mógł...

Artykuł 5 zasad copywritingu produktowego, część 2 pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>

Zastanawiałeś się kiedyś, co zamierzasz robić na emeryturze? Może mieć piękny domek w górach albo opalać się na tropikalnej plaży? Niestety z wysokością emerytur, jakie nas czekają, nie jest to możliwe, no chyba, że mieszkasz nad morzem, to będziesz mógł sobie poleżeć na plaży.

Mimo iż, wielu ludziom wydaje się, że emerytura to taka prosta sprawa i odpoczynek, to niestety wcale tak kolorowo to nie wygląda. Przede wszystkim trzeba się nauczyć kreatywności. Będzie ona bardzo potrzebna przy dostaniu pieniędzy, ponieważ trzeba je będzie tak podzielić, aby starczyło na cały miesiąc. Po drugie, musimy wziąć pod uwagę lekarstwa, których ludzie starsi mają całe mnóstwo. Ich ceny niskie nie są, więc to dodatkowe wydatki.

Zacznij działać na swoją korzyść

Aby uniknąć lichej emerytury, trzeba na nią odłożyć pieniądze. Aby jednak móc je składać, trzeba mieć, z czego to robić. Jeśli jesteś urodzony w dobie komputerów, to nie będziesz miał problemu ze znalezieniem pracy przez Internet. Co dziwne, niewiele ludzi zdaje sobie sprawę tego, że można taką pracę podjąć. Dlatego, dość mały odsetek w ogóle próbuje swojego szczęścia. Ty jednak nie musisz być copywriterem ani zakładać bloga, ale możesz się zdecydować na sklep internetowy. Wiadomo, takie przedsięwzięcie nie należy do łatwych, gdyż najpierw trzeba wydać, aby cokolwiek móc zarobić. Jest to jednak dobry sposób na biznes, ponieważ dzięki takiej działalności w Internecie masz zasięg na cały świat, a nie tylko na jedno miasto jak to zwykle jest ze sklepami stacjonarnymi. Jednakże, aby taki biznes się kręcił, musisz potrafić dobrze sprzedać swoje produkty. Jak to zrobić? Poznaj 5 zasad copywritingu produktowego, które podpowiedzą Ci jak zachęcić klientów do kupna Twoich produktów.

1. Historie mają znaczenie

Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że storytelling doskonale sprawdza się w copywritingu produktowym. Dzięki temu, że ukażemy towar w kontekście historii ludzkiej, to zadziałamy na wyobraźnie i podświadomość odbiorcy.

2. Skanowanie

Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie tekstu do użytkowników. Każdy z nich skanuje treści i strony, dlatego trzeba unikać opisów długich i wyczerpujących. Tekst powinien zawierać akapity, wypunktowania, widoczny tytuł, galerię zdjęć oraz pogrubienia czcionki.

3. Powolne tworzenie

Pamiętaj, aby się nie śpieszyć. Bardzo ważne jest dobre zaplanowanie treści, następnie napisanie, a na końcu poprawa. Każde zdanie należy przemyśleć i przeanalizować. Poprawić możesz go na drugi dzień, a będziesz miał na niego świeże spojrzenie.

4. Pokaż wizualną atrakcyjność

W tym przypadku mowa o produkcie i jego wyglądzie. Musi on być dla konsumenta atrakcyjny. Pamiętaj o dobrych jakościowo zdjęciach. Możesz także wykorzystać wideo.

5. Zasada KISS

Keep it simple powinna być dla Ciebie mantrą. Klient, wchodząc na stronę sklepu chce wiedzieć o nim wszelkie konkretne informacje i tylko tyle. Nie trzeba niczym wzbogacać podawanych informacji, aby nie zanudzić. 

 

Artykuł 5 zasad copywritingu produktowego, część 2 pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>
http://bantu.pl/2020/04/30/5-zasad-copywritingu-produktowego-czesc-2/feed/ 0
Copywriting, czyli nie negocjuj jakości! http://bantu.pl/2020/04/27/copywriting-czyli-nie-negocjuj-jakosci/ http://bantu.pl/2020/04/27/copywriting-czyli-nie-negocjuj-jakosci/#respond Mon, 27 Apr 2020 00:48:17 +0000 http://bantu.pl/2020/05/15/copywriting-czyli-nie-negocjuj-jakosci/ Zamierzasz podjąć pracę? Jeśli jesteś po studiach, a jeszcze nie zacząłeś jej szukać, to niedługo nadejdzie taki czas, kiedy przerazisz się tym, co zobaczysz. Będzie to najniższa krajowa, na którą będziesz musiał harować przez większą część dnia, tylko po to,...

Artykuł Copywriting, czyli nie negocjuj jakości! pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>

Zamierzasz podjąć pracę? Jeśli jesteś po studiach, a jeszcze nie zacząłeś jej szukać, to niedługo nadejdzie taki czas, kiedy przerazisz się tym, co zobaczysz. Będzie to najniższa krajowa, na którą będziesz musiał harować przez większą część dnia, tylko po to, aby później zastanawiać się czy dasz radę opłacić wydatki.

Rynek pracy dla osób, które zdecydowały się na kierunek, który nie jest przyszłościowy jest brutalny. Takie osoby nie będą mogły znaleźć pracy, jeśli nie będą chciały pracować za marne grosze. Na szczęście, takie pokolenie, które jest urodzone w dobie Internetu i przygotowane na to, że zawsze może szukać w mim pomocy, jakoś sobie poradzi. Mimo iż rodzice czy dziadkowie takich osób, wiedzą o istnieniu komputera i Internetu, to nie mogą zrozumieć jak wykorzystać go do zarobków oprócz sprzedaży. Posiadając te wiedzę, można założyć własny biznes w Internecie, prowadzić bloga czy też starać się w podobny sposób osiągać zarobki. Jeżeli jednak zamierzamy mieć z tego przyzwoite pieniądze, to nie możemy pozwolić sobie na niedbalstwo. Bardzo ważną kwestią są publikowane treścią na stronie internetowej, która ma służyć za nasze źródło utrzymania. Jeśli nie będą one interesujące i zachęcające, to nikt się na nie skusi. Dlatego, za wszelką cenę musisz takich sytuacji unikać. Jeśli już raz ktoś wejdzie na Twoją witrynę i zobaczy cos tak potwornego jak nieskładną plątaninę liter, opuści Cię odrazy. Nawet, jeśli później przejrzysz na oczy i wszystko zmienisz, to ten człowiek nie pojawi się na twojej stronie, ponieważ nie będzie wiedział, że się poprawiłeś.

Trudna sztuka pisania wartościowych treści

Jeśli chcesz mieć odpowiednie treści na stronie to musisz znaleźć kogoś, kto takowe potrafi stworzyć. Musi to być osoba, dla której pisanie jest pasją, a nie przykrym obowiązkiem lub po prostu nie ma nic innego do pracy. Bardzo ważna jest w tej kwestii wiedza, która mówi nam jak dana treść konstruować. Do tego dochodzi znajomość języka, sprostanie wymaganiom odbiorcy pod względem stylu oraz umiejętność pisania tekstów nacelowanych na dany punkt. Posiadając takie cechy jak wiedza oraz doświadczenie, bez problemu możemy napisać doskonały artykuł, ale także rozpoznać profesjonalistę oraz amatora, który nic nie potrafi. Jeżeli copywritingiem zajmuje się już dłuższy czas, to bez problemów znajdziemy wszelkie błędy często jednak Saminie potrafimy określić jakości tekstu. Jeśli więc zauważysz, że ktoś oferuje Ci teksty do wyboru w jakości niższej lub wyższej w zależności od ceny, nie korzystaj z takich usług. Albo ktoś umie pisać, albo nie i w tej kwestii nie ma ulg.

Artykuł Copywriting, czyli nie negocjuj jakości! pochodzi z serwisu Marketing internetowy, reklama i e-commerce.

]]>
http://bantu.pl/2020/04/27/copywriting-czyli-nie-negocjuj-jakosci/feed/ 0